Αντβέρπ: Ήττα στο πρωτάθλημα

Κυριακή, 21 Νοεμβρίου 2021 - 19:01

Η Αντβέρπ αντιμετώπισε την Σέντ Τρούιντεν για την 15η αγωνιστική του Βελγικού πρωταθλήματος και γνώρισε την ήττα με 2-1. Οι γηπεδούχοι μπήκαν δυνατά στο παιχνίδι και άνοιξαν το σκορ με τον Χαγιάσι στο 31ο λεπτό, για να έρθει στο 37ο λεπτό ο Κόιτα και να διπλασιάσει τα τέρματα της ομάδας του, κάνοντας το 2-0, με την Αντβέρπ να βρίσκεται με τη πλάτη στον τοίχο.

Η εικόνα στο δεύτερο ημίχρονο άλλαξε, με την Αντβέρπ να έχει τον πλήρη έλεγχο και να προσπαθεί να μειώσει και να ξαναμπεί στο παιχνίδι, πιέζοντας την Σεντ Τρούιντεν. Το μόνο που κατάφερε να κάνει η Αντβέρπ είναι να μειώσει στο σκορ στο 82' με γκολ του Σαματά, κάνοντας το 2-1, το οποίο ήταν και το τελικό σκορ του αγώνα.

H ενδεκάδα της Αντβέρπ: Μπουτέζ, Ντε Λαέτ, Σεκ, Ένχελς, Βίνες, Γιουσούφ (46' Φίσερ), Βεστράετε, Μπαλικβίσα (63' Σαματά), Ναϊνγκολάν, Μπένσον (72' Ντβόμο), Φρέι (79' Έγκεντσταιν).