Ίντερ-Νάπολι: Μεγάλη νίκη και ακόμη πιο κοντά στην κορυφή (video)

Δευτέρα, 22 Νοεμβρίου 2021 - 00:49

Ένα σπουδαίο ντέρμπι πραγματοποιήθηε στο «Τζουζέπε Μεάτσα» ανάμεσα σε Ίντερ και Νάπολι για την 13η αγωνιστική της Serie A. Η Νάπολι μπήκε δυνατά στο παιχνίδι και προηγήθηκε με γκολ του Ζιελίνσκι στο 17', παίρνοντας προβάδισμα κόντρα στην Ίντερ, η οποία απάντησε άμεσα και ισοφάρισε στο 25' με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Τσαλχάνογλου.

Η Ίντερ βρήκε κι άλλο γκολ πριν το ημίχρονο με τον Πέρισιτς στο 44' και πήγε με το προβάδισμα στην ανάπαυλα του ημιχρόνου. Με το πόδι στο γκάζι μπήκε και στο δεύτερο ημίχρονο η ομάδα του Ιντζάγκι και έκανε το 3-1 στο 61ο λεπτό με γκολ του Λαουτάρο Μαρτίνες. Η Νάπολι μείωσε σε 3-2 με τον Μέρτενς στο 79ο λεπτό, το οποίο ήταν και το τελικό σκορ του παιχνιδιού.

Η Ίντερ μείωσε στους 4 βαθμούς από την κορυφή φτάνοντας τους 28 βαθμούς, ενώ Νάπολι και Μίλαν συμπορεύονται στην πρώτη θέση με 32 βαθμούς.