Δεν... υπάρχει αυτό που έγινε στο Ρόμα-Γιουβέντους: 3-1 στο 53', 3-4 στο 77'! (video)

Κυριακή, 9 Ιανουαρίου 2022 - 22:18

Μια συγκλονιστική αναμέτρηση με επτά γκολ, μια αποβολή και ένα χαμένο πέναλτι έλαβε χώρα στο «Ολίμπικο». Μια αναμέτρηση, στην οποία η Γιουβέντους… άλωσε την Ρώμη και πήρε σπουδαία νίκη με 3-4 κόντρα στη Ρόμα, με τρομερή ανατροπή.

Η ομάδα του Μουρίνιο πήρε το προβάδισμα στο 11ο λεπτό με γκολ του Έιμπραχαμ, με τη Γιουβέντους να ισοφαρίζει στο 18ο λεπτό με τον Ντιμπάλα. Η Ρόμα μπήκε με το πόδι στο γκάζι στο δεύτερο μέρος και προηγήθηκε με 3-1, χάρη σε τέρματα των Μικιταριάν (48ο λεπτό) και Πελεγκρίνι (53ο λεπτό).

Η Γιουβέντους, όμως, δεν είχε πει την τελευταία της λέξη και κάνοντας ένα τρομερό… ξέσπασμα, πέτυχε 3 γκολ σε 7’!

Μείωσε σε 3-2 με τον Λοκατέλι στο 70’, ισοφάρισε σε 3-3 με τον Κουλουσέφσκι στο 72ο λεπτό και στο 77ο λεπτό ο Ντε Τσίλιο έκανε το 3-4, με ένα τρομερό τελείωμα! Στο 81ο λεπτό ο Ντε Λιχτ είδε την δεύτερη κίτρινη κάρτα για χέρι, το οποίο έστειλε τον Πελεγκρίνι στην άσπρη βούλα.

Ο Πελεγκρίνι, όμως, είδε τον Σέζνι να του λέει «όχι», με το σκορ να μένει στο 3-4 και τη Γιουβέντους να παίρνει μια τρομερή νίκη.