Προελαύνει στην κορυφή η Ίντερ. Έτσι «καθάρισε» τη Λάτσιο (videο)

Δευτέρα, 10 Ιανουαρίου 2022 - 00:23

Μια ακόμη μεγάλη νίκη πέτυχε η Ίντερ, στην καταπληκτική της φετινή πορεία στη Serie A και έκανε ένα ακόμη μεγάλο βήμα... τίτλου, καθώς επικράτησε με 2-1 της Λάτσιο για την 21η αγωνιστικής της Serie A.

Οι «νερατζούρι» προηγήθηκαν στο 30ο λεπτό με τον Μπαστόνι, ενώ προηγουμένως είχε ακυρωθεί γκολ του Λαουτάρο Μαρτίνες. Η Λάτσιο ισοφάρισε σε 1-1 με γκολ του Ιμόμπιλε στο 35ο λεπτό, με τις δύο ομάδες να πηγαίνουν ισόπαλες στα αποδυτήρια.

Η Ίντερ πήρε ξανά προβάδισμα στο 67ο λεπτό με γκολ του Σκρίνιαρ, με καταπληκτική κεφαλιά, έπειτα από ασίστ του Μπαστόνι, ο οποίος ήταν ο πολυτιμότερος παίκτης της αναμέτρησης. Έτσι, η Ίντερ πήρε μια σπουδαία νίκη, συνεχίζοντας την πορεία της στη κορυφή του πρωταθλήματος.