Champions League: Προβάδισμα πρόκρισης η Τσέλσι, όλα ανοικτά στο Βιγιαρεάλ-Γιουβέντους

Τρίτη, 22 Φεβρουαρίου 2022 - 23:52

Δύο ωραία και δυνατά παιχνίδια έγιναν σε Αγγλία και Ισπανία την Τρίτη (22/2) για τους «16» του Champions League. Η Τσέλσι δείχνει να απέκτησε ένα καλό προβάδισμα για την πρόκριση στα προημιτελικά, ανοικτά όλα στο Βιγιαρεάλ-Γιουβέντους.

Στο Λονδίνο, η Τσέλσι νίκησε 2-0 τη Λιλ, συναντώντας, ωστόσο δυσκολία απέναντι στους Γάλλους, ειδικά στο πρώτο ημίχρονο. Ο Χάβερτζ με κεφαλιά στο 8’ έκανε το 1-0 και ο Πούλισικ στο 63’ το 2-0 που ήταν και το τελικό σκορ. Το δεύτερο παιχνίδι θα γίνει στη Γαλλία στις 16/3 (22:00).

Στην Ισπανία, Βιγιαρεάλ και Γιουβέντους έμειναν στο 1-1 σε ένα ισορροπημένο παιχνίδι. Η Γιουβέντους προηγήθηκε 0-1 με τον Βλάχοβιτς στο πρώτο λεπτό, στα 32 δευτερόλεπτα για την ακρίβεια. Οι Ισπανοί που είχαν δοκάρι με τον Λο Σέλσο στο 13’, ισοφάρισαν με τον Παρέχο στο 67’ από υπέροχη μπαλιά του Καπού. Αυτό ήταν και το τελικό σκορ. Το δεύτερο παιχνίδι θα γίνει στην Ιταλία στις 16/3 (22:00).

*Η φωτογραφία είναι από τον επίσημο λογαριασμό του UEFA Champions League στο Facebooκ.