Η Νότιγχαμ «άγγιξε» το «διπλό» κόντρα στην Έβερτον!

Σάββατο, 20 Αυγούστου 2022 - 18:59

Μια… ανάσα από ένα σπουδαίο «διπλό» στην έδρα της Έβερτον έφτασε η Νότιγχαμ Φόρεστ. Οι «κόκκινοι» αναδείχθηκαν ισόπαλοι 1-1 με τα «ζαχαρωτά» στο «Goodison Park», για την 3η αγωνιστική της Premier League και έφτασαν τους τέσσερις βαθμούς (μία νίκη, μία ισοπαλία, μία ήττα).

Με γκολ του Μπρέναν Τζόνσον στο 81ο λεπτό, η Νότιγχαμ, η οποία δημιούργησε 14 ευκαιρίες στο ματς, «πάγωσε» το «Goodison Park», ωστόσο ισοφαρίστηκε στο 88ο λεπτό από τους γηπεδούχους και συγκεκριμένα, από τον Γκρέι.

Να σημειωθεί, ότι η Έβερτον παρέμεινε χωρίς νίκη στα τρία πρώτα ματς στο αγγλικό πρωτάθλημα.

Οι μάχες του Ολυμπιακού σε Ελλάδα και Ευρώπη με live streaming 21+ και ενισχυμένες αποδόσεις | Ρυθμιστής: ΕΕΕΠ | Κίνδυνος Εθισμού & Απώλειας Περιουσίας | ΚΕΘΕΑ: 2109237777 | Παίξε Υπεύθυνα.