Στον τρίτο γύρο του EFL Cup η Νότιγχαμ Φόρεστ!

Τρίτη, 23 Αυγούστου 2022 - 23:50

Την πρόκριση στον τρίτο γύρο του EFL Cup προκρίθηκε η Νότιγχαμ Φόρεστ, η οποία φιλοξενήθηκε από την Γκρίμσμπι Τάουν (ομάδα της League 2). Οι «κόκκινοι» είχαν εύκολο έργο και επικράτησαν άνετα με 3-0.

Ο Στιβ Κούπερ προχώρησε σε αλλαγές και νέες μεταγραφές, όπως ο Φρόιλερ και ο Κουγιατέ, οι οποίοι έκαναν ντεμπούτο, ενώ βασικός, για 90 λεπτά, αγωνίστηκε ο Καφού, πρώην μέσος του Ολυμπιακού.

Η Νότιγχαμ προηγήθηκε με γκολ του Γιέιτς, στο 18ο λεπτό, έπειτα από ασίστ του Ντένις. Στο 35ο λεπτό, οι φιλοξενούμενοι διπλασίασαν τα τέρματά τους με τον Σαμ Σάριτζ, τον οποίο τροφοδότησε ο Καφού. Το σκορ, ωστόσο, δεν σταμάτησε εκεί και στο 77ο λεπτό, η ομάδα του Κούπερ έκανε το 3-0. Ο Καφού έδωσε τη δεύτερή του ασίστ στον Σάριτζ.

Η ενδεκάδα της Νότιγχαμ: Χένεσεϊ, Μπιανκνόν, Κουγιατέ, Σο, Μάιτεν, Γιέιτς, Φρόιλερ, Ντόνελι, Καφού, Σάριτζ, Ντένις.

Οι μάχες του Ολυμπιακού σε Ελλάδα και Ευρώπη με live streaming 21+ και ενισχυμένες αποδόσεις | Ρυθμιστής: ΕΕΕΠ | Κίνδυνος Εθισμού & Απώλειας Περιουσίας | ΚΕΘΕΑ: 2109237777 | Παίξε Υπεύθυνα.