Νίκες για Πορτογαλία, Ισπανία, Σλοβενία! (video)

Σάββατο, 19 Νοεμβρίου 2022 - 00:16

Σπόραρ, Τσέριν, Βέρμπιτς και Κούρτιτς έδωσαν άρωμα… Super League στη μεσοεπιθετική γραμμή της Σλοβενίας η οποία νίκησε 2-1 τη Ρουμανία σε φιλική αναμέτρηση.

Ο Σέσκο άνοιξε το σκορ στο 26’ με κεφαλιά και πέντε λεπτά αργότερα Κούρτιτς, Τσέριν και Σπόραρ συνδυάστηκαν ιδανικά για το 2-0 από τον επιθετικό του Παναθηναϊκού.

Ο Ντράγκους μείωσε στο 63’ για τους γηπεδούχους.

Στη Λισαβόνα, με πρωταγωνιστή τον Μπρούνο Φερνάντες, η Πορτογαλία νίκησε 4-0 τη Νιγηρία για την οποία αγωνίστηκε ο Πίτερ Ετέμπο του Άρη. Ο Φερνάντες άνοιξε το σκορ στο 8’ και διπλασίασε τα τέρματά του στο 35ο με πέναλτι.

Ο Γκονσάλο Ράμος έκανε το 3-0 στο 82’ και δύο λεπτά μετά ο Ζοάο Μάριο διαμόρφωσε το τελικό σκορ.

Με νίκη έκλεισε και η Ισπανία την προετοιμασία της για το Μουντιάλ. Ο Ανσού Φάτι άνοιξε το σκορ απέναντι στην Ιορδανία στο 13’, με τον Γκάβι να κάνει το 2-0 στο 57ο λεπτό.

Ο Νίκο Γουίλιαμς της Μπιλμπάο πέτυχε το πρώτο του επίσημο τέρμα με τη Φούριας Ρόχας στο 84’, με την Ιορδανία απλά να μειώνει στις καθυστερήσεις με τον Αλ Νταραντούρ.

Στο Άμπου Ντάμπι, η Γκάνα χρειάστηκε μόλις τέσσερα λεπτά για να πετύχει δύο γκολ και να πάρει τη νίκη απέναντι στην Ελβετία.

Ο Σαλισού της Σαουθάμπτον έκανε το 1-0 στο 70’ και ο Σεμένιο της Μπρίστολ Σίτι στο 74’ διαμόρφωσε το τελικό σκορ.

Πηγή: megatv.com