Σε εξαιρετική κατάσταση η Φερεντσβάρος

Τρίτη, 6 Φεβρουαρίου 2024 - 23:07

Σε εξαιρετική κατάσταση βρίσκεται η ευρωπαϊκή αντίπαλος του Ολυμπιακού, Φερεντσβάρος. Με μεγάλο πρωταγωνιστή τον Βάργκας, με τέσσερα γκολ, η ουγγρική ομάδα πανηγύρισε άλλη μία νίκη, αφού επικράτησε με 5-1 της ΜΤΚ Βουδαπέστης εντός έδρας, για τη 19η αγωνιστική της OTP Bank Liga, δείχνοντας σε σούπερ φόρμα, ενόψει... Πειραιωτών.

Η αντίπαλος του Θρύλου στο Conference League ήταν «καταιγιστική», κυρίως στο δεύτερο ημίχρονο, στο οποίο μέτρησε τέσσερα τέρματα, ενώ άνοιξε το σκορ στο 22ο λεπτό, φτάνοντας άνετα στη νίκη στην έδρα της κόντρα στην ΜΤΚ Βουδαπέστης, συνεχίζοντας νικηφόρα την πορεία της στο ουγγρικό πρωτάθλημα.

Η ευρωπαϊκή αντίπαλος των «ερυθρόλευκων» βρίσκεται στην κορυφή του ουγγρικού πρωταθλήματος, με 39 βαθμούς (37 η Πάκσι).