Εχασε τη νίκη μέσα από τα... χέρια της!

Τρίτη, 26 Ιουνίου 2018 - 00:43

Εξαιρετική εμφάνιση πραγματοποίησε η Εθνική μας ομάδα χάντμπολ Ανδρών κόντρα στην Πορτογαλία. Ωστόσο, παρότι είχε το προβάδισμα σχεδόν σε όλη την διάρκεια, έχασε στις λεπτομέρειες την πρόκριση στα προημιτελικά των Μεσογειακών αγώνων, που διεξάγονται στην Ταραγόνα.

Το αντιπροσωπευτικό μας συγκρότημα αναδείχθηκε ισόπαλο 28-28 με τους Πορτογάλους, για την τρίτη και τελευταία αγωνιστική της φάσης των ομίλων και «αποχαιρέτησε» με ένα «αχ» την διοργάνωση.

Οι «γαλανόλευκοι» διεθνείς προηγήθηκαν ακόμα και με 26-22, οκτώ λεπτά πριν το φινάλε, οι Πορτογάλοι με προωθημένη άμυνα έκαναν την αντεπίθεση τους και έφεραν το παιχνίδι στα ίσια.

Μάλιστα, η Ελλάδα στην τελευταία της επίθεση κέρδισε πέναλτι, όμως ο Κεδέρης αστόχησε…

Όσον αφορά τους παίκτες του Ολυμπιακού, ο Νίκος Κρητικός σκόραρε έξι γκολ, όντας πρώτος σκόρερ!