Αγωνιστικών υποχρεώσεων συνέχεια για την ανδρική ομάδα χάντμπολ του Ολυμπιακού/Ομίλου Ξυνή.

Οι «ερυθρόλευκοι» υποδέχονται στο κλειστό γυμναστήριο του Ρέντη «Μελίνα Μερκούρη» την Δράμα για την 16η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Χάντμπολ Πρέμιερ με την ομάδα του Γιώργου Ζαραβίνα να θέλει να παραμείνει αήττητη στη διοργάνωση.

Διαβάστε τη διακύμανση της αναμέτρησης:

1ο ημίχρονο:

2-1: Στο 5:00 ο Ολυμπιακός είναι μπροστά στο σκορ χάρη σε τέρμα του Ρέινα και του Κρητικού.

5-1: Ο Τζηράς σκοράρει στο 8:12 και δίνει προβάδισμα τεσσάρων τερμάτων στον Ολυμπιακό.

7-3: Με τον Καραμπουρνιώτη στην κόντρα στο 12:00.

11-3: Στο 17:33 ο Θρύλος έχει πάρει ήδη διαφορά, σκοράροντας μάλιστα δύο συνεχόμενα τέρματα πίσω από τη σέντρα με Κανδύλα και Ρέινα.

13-3: Και στο +10 ο Ολυμπιακός στο 18:53.

16-3: Με έξι λεπτά να απομένουν για το ημίχρονο ο Θρύλος έχει «καθαρίσει» την υπόθεση νίκη εδώ και πολύ ώρα.

18-5: Ημίχρονο στο ματς με τον Ολυμπιακό να είναι σαρωτικός και να είναι μπροστά στο σκορ με 13 γκολ.

2ο ημίχρονο:

23-7: Στο 37:00 οι παίκτες του Θρύλου έχουν αρχίσει να κατεβάζουν ρυθμούς ωστόσο διατηρούν το ευρύ τους προβάδισμα.

29-9: Στο 42:00 ο Ολυμπιακός φτάνει τη διαφορά στα 20 γκολ, παίζοντας τρομερή άμυνα.

33-10: Στο 50:00 η νίκη του Θρύλου παίρνει διαστάσεις θριάμβου.

37-11: Τρία λεπτά πριν το τέλος του ματς ο Ολυμπιακός είναι μια ανάσα πριν τα 40 γκολ ενεργητικό.

38-12: Τελικό σκορ με τον Θρύλο να παίρνει μια ακόμα νίκη.

*Η σελίδα δεν ανανεώνεται αυτόματα....

Έκανε... πλάκα και στη Δράμα!

Ο Ολυμπιακός ήταν σαρωτικός κόντρα στην ομάδα της Βόρειας Ελλάδας, επικράτησε με 38-12 και έτσι συνέχισε την αήττητη πορεία του στο πρωτάθλημα της Χάντμπολ Πρέμιερ.

«Ευχαριστημένος από τη σοβαρότητα»

Στα θύματα της Θύρας 7 αφιέρωσε τη νίκη της ομάδας χάνμτπολ του Ολυμπιακού/Ομίλου Ξυνή επί της Δράμας στο κλειστό του Ρέντη ο Γιώργος Ζαραβίνας, όπως δήλωσε.