Ο Τσιτσιπάς έφτασε στο κορυφαίο επίπεδο γιατί είχε προπονητή σαν τον Ομπράντοβιτς που του έλεγε «άντε γαμ… ου» πρωί βράδυ!
ΠΑΡΑΠΟΛΙΤΙΚΑ 90.1 FM

Άρης Νίκαιας-ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ 16-31 (Τελικό)

Σάββατο, 30 Μαρτίου 2019 - 17:59

Την ομάδα της Νίκαιας αντιμετωπίζει εκτός έδρας η ανδρική ομάδα χάντμπολ του Ολυμπιακού (30/3, 18:00) για την τελευταία αγωνιστική της Handball Premier.

Η διακύμανση της αναμέτρησης:

1ο ημίχρονο:

7-12: Ο Ολυμπιακός είναι μπροστά στο πρώτο ημίχρονο ενώ απομένουν δέκα λεπτά για το τέλος.

7-16: Ημίχρονο στο ματς με τον Θρύλο να διατηρεί άνετα το προβάδισμα.

2ο ημίχρονο:

13-25: Διαφορά δώδεκα γκολ για τον Ολυμπιακό δέκα λεπτά πριν το τέλος του ματς.

16-31: Τέλος στο ματς. Ο Θρύλος παίρνει τη νίκη και μαθηματικά την πρωτιά στην κανονική περίοδο της Handball Premier.

«Νίκη για την πρωτιά με καλή εμφάνιση»

Ο Πέταρ Μπούμπαλο τόνισε ότι εκείνος και οι συμπαίκτες του θα τα δώσουν όλα, ώστε να πάρουν τη νίκη κόντρα στον Άρη Νίκαιας και να «κλειδώσουν» έτσι την πρώτη θέση στην κανονική διάρκεια του πρωταθλήματος.