Φοβερός Τερλέτσκι με 13 αποκρούσεις!

Κυριακή, 3 Νοεμβρίου 2019 - 21:47

Το «πέντε στα πέντε» στο εφετινό πρωτάθλημα πανηγύρισε η ομάδα χάντμπολ Ανδρών του Ολυμπιακού. Και, μάλιστα, στο… ρελαντί. Με τους Πειραιώτες να κερδίζουν με 28-21 τον Αερωπό Έδεσσας στο κλειστό του Ρέντη, για την πέμπτη αγωνιστική της Handball Premier και να παραμένουν αήττητοι στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα.

Εκ των μεγάλων πρωταγωνιστών του Θρύλου στο ματς ήταν ο νεαρός γκολκίπερ, Μάρκο Τερλέτσκι, ο οποίος αντικατέστησε τον Σπίκιτς στο φινάλε του πρώτου ημιχρόνου, με το σκορ 11-10 και πραγματοποίησε 13 αποκρούσεις σε 23 σουτ σε 32 λεπτά!

Πραγματικά, σπουδαία εμφάνιση από τον νεαρό, ο οποίος έχει… δάσκαλο τον κορυφαίο, Κώστα Τσιλιμπάρη.

Έκανε το «5 στα 5» ο Θρύλος!

Η ανδρική ομάδα χάντμπολ του Ολυμπιακού επικράτησε με 28-21 του Αερωπού Έδεσσας στο Ρέντη, σημειώνοντας μία ακόμη νίκη στο ελληνικό πρωτάθλημα.

Πιο πάνω από το… 4Χ4!

Με μοναδικό στόχο το «5 στα 5» στην Handball Premier, ο Θρύλος υποδέχεται στις 17:15 τον Αερωπό Έδεσσας, στο Ρέντη.