Μέλσουνγκεν – ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ 32-28 (Τελικό)

Σάββατο, 16 Νοεμβρίου 2019 - 19:59

Η ανδρική ομάδα χάντμπολ του Ολυμπιακού αντιμετωπίζει την γερμανική ομάδα στο πρώτο ματς του 3ου προκριματικού του EHF Cup. Η διακύμανση της αναμέτρησης.

1ο ημίχρονο:

5-5: Ο Ολυμπιακός στέκεται εξαιρετικά στο πρώτο δεκάλεπτο της αναμέτρησης κόντρα στους Γερμανούς, δείχνοτνας προς το παρών τα... δόντια του!

11-9: Για πρώτη φορά στο ματς η Μέλσουνγκεν παίρνει προβάδισμα δύο τερμάτων στο 17'.

16-9: Οι γηπεδούχοι πάτησαν γκάζι και τρέχουν ένα σερί 7-0 στο ματς.

19-13: Ημίχρονο στην αναμέτρηση, με τη Μέλσουνγκεν να είναι μπροστά με έξι γκολ.

2ο ημίχρονο:

23-15: Δέκα λεπτά μετά την έναρξη του δευτέρου ημιχρόου και οι «ερυθρόλευκοι» προσπαθούν να μείνουν κοντά στο σκορ.

29-26: Πέντε λεπτά για το τέλος του ματς και ο Θρύλος προσπαθεί να κάνει μια τεράστια ανατροπή.

Συγκλονιστικός Λέμος μέχρι τώρα που έχει πετύχει 9 τέρματα και κάνει ένα από τα καλύτερά του ματς με τη φανέλα του Ολυμπιακού.

32-28: Τέλος στο ματς με τον Ολυμπιακό να είναι συγκλονιστικός ειδικά στο δεύτερο ημίχρονο και να θέλει πλέον νίκη με πέντε τέρματα στο Ρέντη προκειμένου να γράψει ιστορία και να πάρει την πρόκριση στους ομίλους του EHF Cup.

Με τον πύρινό του κόσμο μπορεί την πρόκριση!

Η ανδρική ομάδα χάντμπολ του Ολυμπιακού έκανε τεράστια προσπάθεια ανατροπής στο δεύτερο ημίχρονο κόντρα στη Μέλσουνγκεν, με τους Γερμανούς να κερδίζουν τελικά με 32-28 και τον Θρύλο να μπορεί να πάρει την πρόκριση στους ομίλους του EHF Cup στο Ρέντη.