Άνετη νίκη με τον Άρη Νίκαιας

Κυριακή, 28 Νοεμβρίου 2021 - 19:58

Συνέχεια στις καταπληκτικές του εμφανίσεις έδωσε ο Θρύλος, ο οποίος κέρδισε άνετα τον Άρη Νίκαιας με 37-21 για την 9η αγωνιστική της Handball Premier. Ο Ολυμπιακός έδωσε επίσης συνέχεια στις νικηφόρες αναμετρήσεις του και με πολύ καλή απόδοση κέρδισε άνετα τον Άρη Νίκαιας.

Ο Θρύλος μπήκε πολύ δυνατά στο παιχνίδι και προηγήθηκαν με 4-1 και στη συνέχεια με 12-5 στο 20ο λεπτό της αναμέτρησης, κρατώντας ψηλά την απόδοση τους και έκλεισε το ημίχρονο με 19-8, έχοντας μεγάλο προβάδισμα. Ο Ολυμπιακός στο δεύτερο ημίχρονο μπήκε με το πόδι στο γκάζι και κράτησε ψηλά τον ρυθμό του, το οποίο μάλιστα ανέβασε και στο 40ο λεπτό ήταν μπροστά με 23-10.

Ο Ολυμπιακός συνέχισε δυναμικά και κράτησε ψηλά την απόδοση του, ανεβάζοντας κι άλλο τη διαφορά και επικράτησε εν τέλει με 37-21 του Άρη Νίκαιας, παίρνοντας μια ακόμη νίκη στο ενεργητικό του στο φετινό πρωτάθλημα. Πρώτοι σκόρερ του Ολυμπιακού ήταν οι Παπαδόπουλος, Παπαβασίλης και Κουκουλάς με έξι γκολ.

Τα πεντάλεπτα: 4-1, 7-3, 9-5, 12-5, 16-6, 19-8 (ημίχρονο), 21-10, 23-10, 27-13, 30-16, 34-17, 37-21

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (Γιώργος Καρασαββίδης): Κοτανίδης, Κουκουλάς 6, Κουτουλογένης 1, Καραμπουτρνιώτης 2, Παπαβασίλης 6, Μπούντιτς 2, Τερλέτσκι, Παπαδημητρίου, Κανδύλας 2, Μπάγιος, Παπαδόπουλος 6, Δομπρής 5, Αραπακόπουλος, Μοντόρο 2, Μιχαηλίδης 1, Οστρούτσκο 4

Άρης Νίκαιας: Τζανακάκης, Σαμαράς 2, Ταουσάνης 2, Τζάνος, Μάργαρης 1, Κοκκοράκης, Ακερμανίδης, Τόμσον, Χουρσουντιάν 6, Ζιβούλοβιτς 2, Μινάρδος, Γραμματικόπουλος 2, Τζουβάρας 4, Αποστολόπουλος, Βελαώρας, Τσαμούρης 2