Κυνηγάμε όλους τους στόχους μας!
ΠΑΡΑΠΟΛΙΤΙΚΑ 90.1 FM

Άνετη νίκη κόντρα στον Δούκα

Κυριακή, 19 Δεκεμβρίου 2021 - 20:44

Τον Δούκα αντιμετώπισε ο Ολυμπιακός για την 13η αγωνιστική της Handball Premier, στο κλειστό γυμναστήριο Νίκαιας «Μάνος Λοΐζος» και επικράτησε άνετα με 36-24, επιστρέφοντας στις νίκες μετά την ισοπαλία με την ΑΕΚ και την ήττα από τον Ιωνικό Ν.Φ.

Ο Ολυμπιακός έπαιξε πολύ καλά σήμερα, κόντρα στον Δούκα και δεδομένου του ρεπό που έχουν την τελευταία αγωνιστική, προετοιμάζονται για την επόμενη φάση, με στόχο να διεκδικήσουν το πρωτάθλημα.

Ο Ολυμπιακός με πολύ καλή εμφάνιση στο δεύτερο ημίχρονο κυριάρχησαν και πήραν μια άνετη νίκη, με πρώτο σκόρερ τον Παπαδόοπουλο. Η ομάδα του Γιώργου Καρασαββίδη βρέθηκε πίσω με 7-5, όμως ανέβασε την απόδοσή της και προηγήθηκε με 10-9 και από εκεί και πέρα δεν έχασε ποτέ το προβάδισμα. Στο ημίχρονο ήταν 16-14, με τον Ολυμπιακό να ξεφεύγει με την έναρξη του 2ου μέρους με 29-21, διαφορά την οποία επέκτεινε σε 33-22, πέντε λεπτά πριν τη λήξη, με το τελικό σκορ να είναι 36-24.

Τα πεντάλεπτα: 2-5, 5-7, 10-9, 13-11, 15-13, 16-14 (ημχ.), 17-16, 20-18, 25-19, 29-21, 33-22, 36-24

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (Γιώργος Καρασαββίδης): Κοτανίδης, Κουκουλάς 1, Καραμπουρνιώτης 2, Παπαβασίλης 3, Μπούντιτς, Τερλέτσκι, Κανδύλας 5, Μπάγιος, Παπαδόπουλος 9, Δομπρής 3, Δεληχρήστος, Αραπακόπουλος, Πασσιάς 4, Μοντόρο, Μιχαηλίδης 4, Οστρούτσκο 2

ΑΣΕ Δούκα (Κωνσταντίνος Μπούνας): Μαρκατάτος 1, Παγιάτης 2, Παπαδάκης, Τσιγαρίδας 4, Κοβάνης, Παναγιώτου 2, Νικολινταής, Γερουλάνος 2, Αναστασίου 2, Άσλης, Πάνου 2, Ντούνης, Λάνκα 4, Τζανιδάκης 1, Κολλύρης, Στεφανίτσης 4