«Πάρα πολύ καλή η ομάδα στο πρώτο ημίχρονο»

Κυριακή, 11 Μαρτίου 2018 - 20:45

Η εξαιρετική εικόνα και η συγκέντρωση που είχαν οι «ερυθρόλευκες» στο πρώτο ημίχρονο του εκτός έδρας ματς με την Δάφνη Αγίου Δημητρίου, σύμφωνα με τον Κώστα Μίσσα, ήταν τα στοιχεία που έφεραν μια ακόμα εύκολη νίκη, με 32 πόντους διαφορά.

Ο τεχνικός της γυναικείας ομάδας μπάσεκτ του Ολυμπιακού υπογράμμισε μετά το φινάλε της αναμέτρησης πώς:

«Θεωρώ ότι ιδιαίτερα στο πρώτο ημίχρονο η ομάδα ήταν πάρα πολύ καλή και για αυτό πήραμε τη διαφορά. Τα κορίτσια ήταν πάρα πολύ συγκεντρωμένες στο κομμάτι της άμυνας και θεωρώ ότι στο κομμάτι της επίθεσης, αυτά που ήταν σχεδιασμένα βγήκαν στο παρκέ». Σχολίασε ακόμα ότι «Στην τρίτη περίοδο χαλαρώσαμε εξαιτίας της μεγάλης διαφοράς, αλλά μετά επανήλθαμε.

Σίγουρα το καλό σημείο είναι ότι αυτήν την περίοδο έχουμε πολύ καλά τρεξίματα και η συγκέντρωση μας παραμένει σταθερά καλή ανεξαρτήτου αντιπάλου που αντιμετωπίζουμε».

Ο Ολυμπιακός δεν αντιμετώπισε κανένα πρόβλημα στην έδρα της Δάφνης Αγίου Δημητρίου, επικρατώντας με 85-53 στο πλαίσιο της 18ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Α1 μπάσκετ γυναικών.