«Κάθε παιχνίδι μετράει»

Πέμπτη, 31 Ιανουαρίου 2019 - 23:15

Στο κακό πρώτο δεκάλεπτο του Ολυμπιακού κόντρα στην Μπαρτσελόνα στο ΣΕΦ στάθηκε ο Γιάνις Στρέλνιεκς σε δηλώσεις του. Συγκεκριμένα, ο Λετονός γκαρντ, ο οποίος σημείωσε 13 πόντους, τόνισε:

«Δεν μπορέσαμε να αντέξουμε την πίεση της Μπαρτσελόνα. Ήταν ένα καταστροφικό πρώτο δεκάλεπτο και δεν μπορέσαμε να επιστρέψουμε ουσιαστικά ποτέ. Είχαμε προβλήματα και στην άμυνα και στην επίθεση. Κάθε παιχνίδι μετρά και κάθε ήττα πονά».

Αρνητικό ρεκόρ στην επίθεση… 16ετίας (pics)

Δύο φορές έχει πετύχει 55 πόντους εντός έδρας στην Ευρωλίγκα κόντρα στην Μπαρτσελόνα του Πέσιτς. «51» η χαμηλότερη επίδοσή του και πάλι απέναντι σε… Μπαρτσελόνα και Μιλάνο.

Ο κόσμος δίπλα στην ομάδα!

Μήνυμα στήριξης από τους ΓΑΥΡΟΥΣ στους παίκτες του Ντέιβιντ Μπλατ, τους οποίους χειροκρότησαν στο τέλος του αγώνα με την Μπαρτσελόνα.

Δεν κατέβηκε να παίξει… τελικό!

Κάκιστος ο Ολυμπιακός ηττήθηκε με 76-55 από την Μπαρτσελόνα και πλέον βρίσκονται στο 12-9 και οι δύο αλλά οι Καταλανοί υπερτερούν στην ισοβαθμία και βρίσκονται στην 5η θέση.