Ανησυχία για Σπανούλη

Πέμπτη, 14 Μαρτίου 2019 - 22:27

Αγωνία επικρατεί στις τάξεις του Ολυμπιακού, μετά τον τραυματισμό του Βασίλη Σπανούλη στα μισά του 2ου 10λεπτου στο ματς με την Αρμάνι Μιλάνο.

Ο αρχηγός του Ολυμπιακού, ο οποίος είχε ξεκινήσει κεφάτος το ματς από τη στιγμή που πέρασε στο παρκέ, σε μία επιθετική του προσπάθειά τραυματίστηκε, του γύρισε το πόδι, κάτι το οποίο τον ανάγκασε να οδηγηθεί μόνος του στον πάγκο για τις πρώτες βοήθειες.

Ο Σπανούλης έδειχνε να πονάει αρκετά και μάλιστα ο τραυματισμός του δεν θα του επιτρέψει να επιστρέψει στο παρκέ.

Να σημειωθεί, ότι στο τέλος του πρώτου ημιχρόνου ο ηγέτης των Πειραιωτών κατευθύνθηκε μόνος του προς τα αποδυτήρια, δείχνοντας ότι δεν μπορεί να συνεχίσει στον αγώνα.

Πλέον, μένει να φανεί από τις εξετάσεις στις οποίες θα υποβληθεί το πόσο σοβαρό είναι το πρόβλημα που αντιμετωπίζει.

«Έπεσε» στο Μιλάνο, «ζωντανός» για 6η θέση!

Ο Ολυμπιακός ηττήθηκε με 66-57 από την Αρμάνι στην Ιταλία.. Στοίχισαν τα λάθη στο τέλος και αναμφίβολα ο τραυματισμός του Σπανούλη στο 2ο δεκάλεπτο. Ήταν το τελευταίο εμπόδιο. Έχει εύκολο πρόγραμμα σε αντίθεση με τους Ιταλούς.