Ασταμάτητοι οι Έφηβοι, υπέταξαν και το Περιστέρι (pics)

Παρασκευή, 3 Μαΐου 2019 - 20:52

Ήταν ντέρμπι με τις δύο ομάδες να έχουν κάνει το 2/2, ωστόσο ντέρμπι ήταν μόνο στο πρώτο μέρος. Ο Ολυμπιακός, με τους Ποκουσέφσκι και Κολοβέρο να ηγούνται, επικράτησε στην 3η μέρα του Πανελλήνιου Πρωταθλήματος του Περιστερίου με 82-78.

Το Περιστέρι μπήκε καλά στο 1ο δεκάλεπτο και με τον Καράμπελα να έχει 17 πόντους (με 5/8 τρίποντα) προηγήθηκε με 14-22. Ο Ολυμπιακός, με τον Κολοβέρο να ηγείται (17 πόντους με 8/13 σουτ) είχε τη δική του «απάντηση» και με 20-14 επιμέρους, έκλεισε το πρώτο μέρος σε 34-36.

Ο Ολυμπιακός στο 3ο δεκάλεπτο μπήκε με ένα 18-6 επιμέρους, για να κάνει το 52-42 με τους Ποκουσέφσκι, Ζευγαρά και Μωραΐτη ενώ έκλεισαν το 3ο δεκάλεπτο με 60-45. Στο 4ο δεκάλεπτο, οι Πειραιώτες ξεκινώντας και πάλι από την άμυνα, με ένα επιμέρους 15-5, ανέβασαν στο 75-50 το σκορ, με τον Ποκουσέφσκι να φτάνει στους 21 πόντους, πίσω από τους 25 του Κολοβέρου. Οι «ερυθρόλευκοι» χαλάρωσαν πολύ, το Περιστέρι με ένα 2-15 επιμέρους μείωσε σε 77-67, ωστόσο οι Πειραιώτες έλεγξαν απόλυτα το ματς και πήραν την 3η νίκη τους με 82-78.

14:00 Ολυμπιακός - Ασπίδα Ξάνθης

Τα Δεκάλεπτα: 14-22, 20-14, 26-9, 22-33.

ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ

Παράνομη ΚΕΔ, παράνομοι ορισμοί!

Μόλις δύο μέλη της Επιτροπής Διαιτησίας- από τα πέντε που ορίζει ο νόμος- έδωσαν το παρών στον ορισμό του Αναστόπουλου. Η ΚΑΕ Ολυμπιακός εξετάζει νομικά το όλο θέμα και θα κινηθεί δια της δικαστικής οδού για την παράνομη αυτή διαδικασία.

Γενική είσοδος 1 ευρώ με Προμηθέα!

Η ΚΑΕ Ολυμπιακός με ανακοίνωσή της έκανε γνωστό στους φιλάθλους της ομάδας ότι στο ματς με τον Προμηθέα θα υπάρξει γενική είσοδος με τιμή εισιτηρίου 1 ευρώ.