Λάθη ο Ποκουσέφσκι και… πάγκο!

Κυριακή, 4 Αυγούστου 2019 - 08:59

Η Σερβία παίζει στο Βόλο θέσεις κατάταξης στο Ευρωμπάσκετ Εφήβων, ωστόσο ο Αλεξέι Ποκουσέφσκι δεν άφησε ικανοποιημένο τον προπονητή του απέναντι στη Γερμανία.

Μπορεί ο νεαρός φόργουορντ του Ολυμπιακού να ξεκίνησε στο ματς, αλλά μετά από 5 λεπτά ο προπονητής του τον τράβηξε στον πάγκο μην μένοντας ικανοποιημένος από την αμυντική του συμπεριφορά.

Του έδωσε μία ευκαιρία ακόμα στο 2ο δεκάλεπτο, αλλά μετά από λάθος τον τράβηξε έξω στο ενάμιση λεπτό και δεν τον χρησιμοποίησε ξανά.

Ο Ποκουσέφσκι έπαιξε τελικά 6:27 λεπτά και είχε 0/4 σουτ κι 1 λάθος.

Το αντιπροσωπευτικό μας συγκρότημα δεν τα κατάφερε στον μικρό τελικό του ευρωπαϊκού U18 γνωρίζοντας την ήττα με 81-57 από την Σλοβενία.

Στη Βαλένθια ο Βάνια Μαρίνκοβιτς (pic-vid)

Στην Παρτιζάν ξεπετάχτηκε αλλά ήρθε η ώρα να ανταγωνιστεί σε ένα μεγαλύτερο επίπεδο. Δεν θα είναι ο Ολυμπιακός, με τον Μπλατ να τον έχει τσεκάρει αλλά μέχρι εκεί, θα είναι η Βαλένθια για τα 2 επόμενα χρόνια.