Η Μπαρτσελόνα «κάρφωσε» τον Παναθηναϊκό (pics, videos)

Παρασκευή, 13 Δεκεμβρίου 2019 - 23:55

Στο ρελαντί η Μπαρτσελόνα πήρε ότι χρειάζονταν απέναντι στον Παναθηναϊκό, μέσα στο γήπεδό της. Οι «μπλαουγκράνα» κέρδισαν με 98-86, για την 10η νίκη τους σε 13 αγωνιστικές και την 5η του αντιπάλου τους, με τους Μίροτιτς και Ντιλέινι να βρίσκονται σε καταπληκτικό βράδυ.

Ο Μίροτιτς ολοκλήρωσε με 23 πόντους και 7 ριμπάουντ το ματς, ενώ ο Αμερικανός είχε 17 με 5/8 τρίποντα. Όλους τους πόντους του, τους σκόραρε στα τελευταία 13 λεπτά.

Η Μπαρτσελόνα γενικότερα είχε 63% στα δίποντα ενώ κυριάρχησε στα ριμπάουντ με 34 έναντι 25. Είναι χαρακτηριστικό πως ο Παναθηναϊκός στο 1ο δεκάλεπτο πήρε μόλις ένα ριμπάουντ κι αυτό στα τελευταία 1.33 του ματς.

Πρώτος σκόρερ για την ομάδα του Πιτίνο ήταν ο Φριντέτ με 19 πόντους ενώ ο Καλάθης είχε 13 πόντους και 13 ασίστ.

ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ

Βίοι αντίθετοι για Βεζένκοφ- Ριντ και Πάντερ!

Ο Ολυμπιακός είχε κάποια ατομικά «κέρδη» στη Μαδρίτη, καθώς Βεζένκοφ και Ριντ είχαν καλή εμφάνιση, σε αντίθεση με τον Αμερικανό γκαρντ που θέλει να βρει ψυχολογία μόνο μέσα από τα σουτ.