Μακριά από τον καλό του εαυτό

Κυριακή, 12 Σεπτεμβρίου 2021 - 22:01

Την ήττα με 85-68 γνώρισε ο Ολυμπιακός στο δεύτερο παιχνίδι του τουρνουά της Κύπρου με αντίπαλο την ΤΣΣΚΑ Μόσχας, πληρώνοντας κυρίως το πολύ κακό ξεκίνημά του!

Οι «ερυθρόλευκοι» ήταν λες και δεν μπήκαν ποτέ στο παιχνίδι και το σκορ στην πρώτη περίοδο ήταν 23-5!! Το πάλεψαν στη συνέχεια, μάζεψαν κάπως τη διαφορά, αλλά η εικόνα δεν ήταν καλή.

Μάλιστα, στο τελευταίο δεκάλεπτο ο Ολυμπιακός με ένα σερί 10-0 μάζεψε τη διαφορά στους 10 πόντους, αλλά δεν κατάφερε κάτι καλύτερο. Ηττήθηκε με 85-68 και καλείται να συνεχίσει τη δουλειά του, όπως το ίδιο έκανε και μετά τις νίκες.

Πρώτος σκόρερ του Ολυμπιακού ήταν ο Βεζένκοβ με 17, ενώ ο Σλούκας σημείωσε 16 πόντους.

Τα δεκάλεπτα: 5-23, 28-41, 49-66, 68-85