Τι ΚΑΥΛΑ (να είσαι Ολυμπιακός)!
ΠΑΡΑΠΟΛΙΤΙΚΑ 90.1 FM

Ολυμπιακός: Μπροστά με +10

Τρίτη, 26 Οκτωβρίου 2021 - 21:39

Καυτός συνέχισε και στο δεύτερο δεκάλεπτο ο Θρύλος, έχοντας βρει ρυθμό για τα καλά. Ο Σλούκας έκανε το 29-19 για το +10. Η Άλμπα μείωσε προσωρινά σε 29-26 και ντα Σίλβα και 5 πόντους του Ζουσμάν, αλλά ήρθε κατηφόρα.

Ο Ολυμπιακός με ένα 11-0 σερί, με υπέροχο Σλούκα, Πρίντεζη και Φαλ, πήγε τη διαφορά στο +14 για το 40-26, με τον προπονητή της Άλμπα να αναγκάζεται να καλέσει τάιμ άουτ.

Ο Λαρεντζάκης σκόραρε για το 42-29 μετά από νέα υπέροχη ασίστ του Σλούκα από την επαναφορά και ο Σλούκας σκόραρε ξανά για 3 για το 45-29. Η Άλμπα έτρεξε ένα σερί 0-7 και μείωσε σε 47-39, με τον Λαρεντζάκη να ευστοχεί σε 3 για το 50-39. Ο Σίκμα σκόραρε με τρίποντο για το 50-42 και στην τελευταία επίθεση ο Πρίντεζης διαμόρφωσε το 52-42 που ήταν και το σκορ στο πρώτο ημίχρονο.

Ο Ολυμπιακός αγχώθηκε στο τέλος, αλλά νίκησε 87-83 την Άλμπα Βερολίνου και έφτασε στο 4-2...