Ισοπεδωτικός ο Ολυμπιακός στο Μιλάνο! Δείτε πώς διέλυσε τους Ιταλούς (video)

Σάββατο, 27 Νοεμβρίου 2021 - 01:20

Ισοπεδωτικός ήταν ο Ολυμπιακός στο Μιλάνο και διέλυσε με 93-72 την Αρμάνι για να κάνει το 8-4 στην Ευρωλίγκα και να ανέβει στην 3η θέση. Μεγάλο παιχνίδι.

Ο Θρύλος έπαιξε φανταστική επίθεση στο πρώτο ημίχρονο, σκοράροντας από 30 πόντους σε κάθε δεκάλεπτο, δηλαδή 60 στα πρώτα 20 λεπτά! 60 πόντους! Και το έκανε παίζοντας μπασκετάρα, όπως σε πολλά φετινά παιχνίδια.

Οι «ερυθρόλευκοι», έτσι, έβγαλαν από πάνω τους όλη την πίεση που είχε δημιουργηθεί, είτε λόγω του 0/4 εκτός έδρας στην Ευρωλίγκα, έστω και αν ήταν με πολύ δυνατές ομάδες (Μπαρτσελόνα, ΤΣΣΚΑ Μόσχας, Ζενίτ, Εφές), είτε λόγω της κακής ήττας από τον Παναθηναϊκό την περασμένη Δευτέρα.

Ταυτόχρονα, έπαιξαν φανταστική άμυνα στο δεύτερο ημίχρονο, περιορίζοντας την Αρμάνι Μιλάνο στους 27 πόντους σε 20 λεπτά! Αδιανόητο!