Η ευστοχία των Ρώσων

Παρασκευή, 3 Δεκεμβρίου 2021 - 19:18

Ο Κάναν ευστόχησε σε δύο σερί τρίποντα, το δεύτερο από τα 9 μέτρα, για το 46-42, ενώ ο ίδιος με μία βολή έβαλε τους πρώτους 7 πόντους της Ούνικς Καζάν στο τρίτο δεκάλεπτο.

Ο Ντόρσεϊ μείωσε 46-44, ενώ ο Βεζένκοβ έκανε το 47-46. Ο Ουζίνσκι πέτυχε το τρίτο τρίποντο της Ούνικς μέσα σε κάτι λιγότερο από 3 λεπτά για το 50-46. Ο Ντόρσεϊ ξεμπούκωσε, μιας και ευστόχησε σε τρίποντο για το 50-49.

Όμως, ο Κάναν έδειχνε ασταμάτητος και σκόραρε τον 10ο πόντο του σε αυτήν την περίοδο, κάνοντας το 55-51. Είχε προηγηθεί επιθετικό ριμπάουντ και καλάθι του Βεζένκοβ.

Ο Φαλ ανέλαβε δράση και με 4 διαδοχικούς πόντους μείωσε σε 57-55. Ο Τζεκίρι έκανε το 59-55 και ο Ουόκαπ μείωσε σε 59-57. Ο Φαλ, μετά από ασίστ του Ντόρσεϊ, κάρφωσε για το 62-59, σκορ στο τρίτο δεκάλεπτο, με τον Ολυμπιακό να χάνει αρκετά σουτ και ευκαιρίες να πλησιάσει.