Επέστρεψε, αλλά τα χάλασε στο τέλος

Σάββατο, 21 Μαΐου 2022 - 17:45

Αποστολή στο Βελιγράδι: ΧΡΗΣΤΟΣ ΚΟΥΗΣ

Στο δεύτερο δεκάλεπτο, ο Ολυμπιακός έβγαλε μεγαλύτερη ένταση και ενέργεια, με ΜακΚίσικ, Ζαν Σαρλ και Λαρεντζάκη, αλλά τα χάλασε στο τελευταίο δίλεπτο. Ο Σλούκας ισοφάρισε στον αιφνιδιασμό σε 20-20, αλλά η Μπαρτσελόνα ανέβασε ρυθμό και προηγήθηκε 28-22 με καλάθι του Έξουμ.

Ο Ολυμπιακός μείωσε με τον ΜακΚίσικ από ασίστ Λαρεντζάκη (28-26) και ισοφάρισε με τον Έλληνα γκαρντ σε 28-28 και με τον Σλούκα σε 30-30. Και με τον ίδιο προσπέρασε κιόλας, με μία βολή (30-31).

Ο Μίροτιτς με τρίποντο έκανε το 35-31, αλλά απάντησε άμεσα με τον ίδιο τρόπο ο Λαρεντζάκης για το 35-34. Μάλιστα, ο ΜακΚίσικ με 2/2 βολές έφερε το σκορ στο 35-36 και ο Ζαν Σαρλ στο 37-38 με κάρφωμα.

Διαδοχικά τρίποντα από Σανλί και Αμπρίνες έκαναν το σκορ 43-38 για την Μπαρτσελόνα στο τελευταίο λεπτό. Και ο Καλάθης με γκολ-φάουλ (από αχρείαστο φάουλ του Ζαν Σαρλ, έστω και αν χάθηκε η βολή) έφερε το σκορ στο 45-38. Ο Λαρεντζάκης αστόχησε από τα 9 μέτρα και αυτό ήταν το σκορ στο ημίχρονο.

Οι μάχες του Ολυμπιακού στη Euroleague με live streaming 21+ | Ρυθμιστής: ΕΕΕΠ | Κίνδυνος Εθισμού & Απώλειας Περιουσίας | ΚΕΘΕΑ: 2109237777 | Παίξε Υπεύθυνα.