Σταμάτησε να παίζει, αλλά +10

Παρασκευή, 17 Ιουνίου 2022 - 22:33

Το τρίτο δεκάλεπτο, στις αρχές του, δεν είχε τον ίδιο ρυθμό. Ο Ουόκαπ έστειλε τη διαφορά στο +17 (57-40), με τους Σίβα, Παπαπέτρου να... μειώνουν σε 57-44. Όμως, δύο συνεχόμενα τρίποντα του Βεζένκοβ έστειλαν τη διαφορά στα όρια της 20άρας. Στο +19 για την ακρίβεια (63-44).

Οι δύο ομάδες είχαν αρκετές βιαστικές και άστοχες επιθέσεις, όπως φαίνεται και από το ότι το σκορ έμεινε χαμηλά, συγκριτικά με ό,τι είδαμε στο πρώτο ημίχρονο.

Ο Νέντοβιτς μείωσε σε 63-50, ενώ ενδιάμεσα ο Παπαγιάννης είχε βάλει μία βολή, με τον Ολυμπιακό να δείχνει να «κολλάει» επιθετικά, έχοντας σκοράρει μόλις 8 πόντους σε ισάριθμα λεπτά στην 3η περίοδο. Ο Μποχωρίδης με 3 βολές (3/4) μείωσε σε 63-53 για τον Ολυμπιακό και είχε προηγηθεί άστοχο λέι απ του Σλούκα!

Αυτό ήταν και το σκορ μετά από τρία δεκάλεπτα.