«Ξεμπούκωμα» ενόψει Μάλαγα!

Κυριακή, 23 Μαρτίου 2014 - 23:34

Ο Ολυμπιακός είχε εύκολο έργο απέναντι στον Πανελευσινιακό. Οι Πειραιώτες επικράτησαν εύκολα με 94-64 με τον Γιώργο Μπαρτζώκα να δίνει χρόνο συμμετοχής σε όλους τους «πιτσιρικάδες» της ομάδας.

Ένας εξ αυτών, ο Γιάννης Παπαπέτρου ήταν ο πρώτος σκόρερ με 17 πόντους και για δεύτερο σερί ματς, έδειξε τα… δόντια του.

Θετικοί επίσης ήταν οι Ντάνστον με 13 πόντους και Λοτζέσκι με 12. Πλέον, ο Ολυμπιακός στρέφει την προσοχή του στην κρίσιμη εκτός έδρας αναμέτρηση για την Ευρωλίγκα με την Ουνικάχα Μάλαγα.

ΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ

Ο Πανελευσινιακός έδωσε μεγάλη… μάχη στο πρώτο δεκάλεπτο για να μην μείνει πίσω με μεγάλη διαφορά και τα κατάφερε, καθώς το σκορ ήταν 20-17. Οι φιλοξενούμενοι άντεξαν μέχρι και το ημίχρονο, το οποίο έκλεισε με 42-32.

Στη συνέχεια, όμως, ο Ολυμπιακός πάτησε… γκάζι και στο τρίτο δεκάλεπτο προηγούνταν με 72-47. Τελικά, οι πρωταθλητές Ευρώπης, επικράτησαν με 94-64.

Δεκάλεπτα: 20-17, 44-32, 72-47, 94-64

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (Μπαρτζώκας): Πέτγουεϊ 4, Ντάνστον 13, Χριστοδούλου 3 (1), Παπαπέτρου 17 (2), Σλούκας 10 (1τρ. 7ασ.), Κόλινς 2, Λοτζέσκι 12 (6ριμπ., 4ασ.), Αγραβάνης 6, Μάντζαρης 9, Καββαδάς 8, Κατσίβελης 3 (5ασ.).

ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΟΣ (Σκαραφίγκας): Νίκου 2 (7 ασ.), Παπαμακάριος 7 (1), Κάιλς 14 (2), Τζόουνς 7, Μαγκουνής, Φαγιέ 14 (2), Φίσερ 5 (1), Μελισσαράτος 2, Τέρνερ 3, Ούζας 5 (1), Μάντζαρης 5, Αβραμίδης.

4ο Δεκάλεπτο

Το παιχνίδι τελειώνει στο ΣΕΦ. Οι Πειραιώτες παίρνουν τη νίκη με 94-64 και πλέον έχουν στο μυαλό τους το παιχνίδι της Πέμπτης στην Ισπανία κόντρα στην Μάλαγα.

3ο Δεκάλεπτο

Το τρίτο δεκάλεπτο ολοκληρώνεται με τον Ολυμπιακό να βρίσκεται μπροστά στο σκορ με 72-47.

2ο Δεκάλεπτο

Τέλος του πρώτου ημιχρόνου στο ΣΕΦ. Οι Πειραιώτες προηγούνται με δέκα πόντους (44-32).

1ο Δεκάλεπτο

Οι πρωταθλητές Ευρώπης προηγούνται στο πρώτο δεκάλεπτο προηγούνται με 20-17

Μόλις για οκτώ λεπτά χρησιμοποιήθηκε χθες κόντρα στην Ελευσίνα ο Κόλινς και καθόλου κόντρα στην Κούτσα.