Αθηναϊκός-ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Live ενημέρωση

Σάββατο, 8 Δεκεμβρίου 2018 - 13:54

Η γυναικεία ομάδα μπάσκετ του Ολυμπιακού αντιμετωπίζει στις 14:00 εκτός έδρας τον Αθηναϊκό με στόχο να διευρύνει το αήττητο σερί της σε όλες τις εγχώριες διοργανώσεις.

Παρακολουθήστε σε live ενημέρωση στο gavros.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης.

Ο Ολυμπιακός ξεκινάει την αναμέτρηση με τις Σταμάτη, Παυλοπούλου, Σταμολάμπρου, Μάζιτς και Τζόνσον.

1η περίοδος:

Τζάμπολ στο ματς.

Πίεση σε όλο το γήπεδο από τον Ολυμπιακό από την αρχή του ματς, θέλοντας να κλέψει μπάλες.

Η ΜακΚάι έχει πετύχει όλους τους πόντους του Αθηναϊκού, με το σκορ να είναι στο 7-8 στα 3.50 λεπτά της πρώτης περιόδου.

Η Παυλοπούλου θα κλέψει την μπάλα και στο τρανζίσιον έδωσε προβάδισμα τριών πόντων στον Ολυμπιακό (9-12).

Το τρίποντο της Μάζιτς δίνει προβάδισμα επτά πόντων στον Θρύλο στα μισά της πρώτης περιόδου (10-17).

Τέλος στο πρώτο δεκάλεπτο με τον Ολυμπιακό να προηγείται με τέσσερις (20-24).

2η περίοδος:

Ο Ολυμπιακός στο παρκέ με τις Τόμας, Νικολοπούλου, Σωτηρίου, Κοσμά και Τζόνσον.

Η Τόμας με ντράιβ γράφει το 20-26.

Ο Αθηναϊκός μειώνει στους τέσσερις (24-28) για να απαντήσει αμέσως με τρίποντο η Τόμας και να κάνει το 24-31.

Ημίχρονο στο ματς με το σκορ να είναι 30-40.

3η περίοδος:

Ξεκίνημα στην τρίτη περίοδο για τον Ολυμπιακό που έχει στο παρκέ τις Παυλοπούλου, Σταμολάμπρου, Σταμάτη, Μάζιτς και Τζόνσον.

Η Μάζιτς με τρίποντο εκτοξεύει τη διαφορά στο +17 (30-47).

Δίποντο της Σταμάτη από την κορυφή της ρακέτας και η διαφορά πάνω από τους 20 (32-53).

Ο Ολυμπιακός βγάζει πολύ ενέργεια στην τρίτη περίοδο με την Σταμάτη να είναι η κύρια εκφραστής των «ερυθρόλευκων» επιθέσεων και πόντων δύο λεπτά πριν το τέλος του δεκαλέπτου (36-58).

Τέλος στην τρίτη περίοδο με το ματς ουσιαστικά να έχει κριθεί με τον Θρύλο να είναι μπροστά 61-39.

4η περίοδος:

Ο Ολυμπιακός στο παρκέ τις Τόμας, Νικολοπούλου, Σωτηρίου, Κοσμά και Λίτση.

Πρόβλημα τραυματισμού στο πρόσωπο για την Λίτσι η οποία δίνει τη θέση της στην Μάζιτς.

Επιστρέφει στο παρκέ η Λίτσι στη θέση της Μάζιτς.

Τρίποντο της Τόμας για το 43-69.

Τέλος στο ματς με τον Ολυμπιακό να παίρνει τη νίκη με 91-58.

*Η σελίδα δεν ανανεώνεται αυτόματα.

«Η προσοχή μας πλέον στην Καρόλο»

Ο Γιώργος Παντελάκης τόνισε ότι έμεινε ικανοποιημένος από την εμφάνιση των παικτριών του ενώ έστρεψε ήδη την προσοχή όλων στο ματς της Ευρωλίγκας.