«Μας στοίχισαν τα λάθη μας»

Πέμπτη, 13 Δεκεμβρίου 2018 - 01:45

Στα λάθη που έκανε η ομάδα βόλεϊ Γυναικών του Ολυμπιακού κόντρα στην Καρόλο στάθηκε ο Γιώργος Παντελάκης σε δηλώσεις του. Ο κόουτς του Θρύλου, μετά την ήττα (73-68) από την γαλλική ομάδα, για την έκτη αγωνιστική στην Ευρωλίγκα, τόνισε χαρακτηριστικά:

«Το πρώτο που πρέπει να παρατηρήσουμε είναι τα λάθη μας γιατί κάναμε 22 σε όλο το ματς. Σε μερικά σημεία παίξαμε καλά στην άμυνα όμως τους επιστρέφαμε στα χέρια τους την μπάλα. Στη συνέχεια δεχτήκαμε 24 πόντους στο τρίτο δεκάλεπτο κάτι που έκανε τη ζωή μας δύσκολη.

Είχαμε επικεντρωθεί στο να σταματήσουμε τη δημιουργία της Μπουντέρα και τα πικ εν ρολ που στήνει, πράγμα που το καταφέραμε αλλά δεχτήκαμε κάποια ανοιχτά σουτ από την Λιούις, για την οποία είχαμε πει πριν από το ματς ότι δεν πρέπει να βρει ρυθμό και εμείς δεν τα πήγαμε καλά επάνω της. Πέτυχε 21 πόντους στο πρώτο ημίχρονο και δεν κάναμε καλή δουλειά επάνω σε αυτό το κομμάτι.

Εμείς πρέπει να σταθούμε στα λάθη που κάναμε τα οποία μας στοίχισαν και το παιχνίδι».