ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ - ΠΑΟΚ 83-40 (Τελικό)

Κυριακή, 24 Φεβρουαρίου 2019 - 14:42

Τον ΠΑΟΚ υποδέχεται η γυναικεία ομάδα μπάσκετ του Ολυμπιακού για την 15η αγωνιστική της Α1. Η ομάδα του Γιώργου Παντελάκη είναι αποφασισμένη για την 87η σερί νίκη στην Α1 και την 101η στην Ελλάδα.

Η διακύμανση της αναμέτρησης:

1ο Δεκάλεπτο:

Ο Ολυμπιακός ξεκινά το ματς με τις Νικολοπούλου, Τόμας, Σταμάτη, Σπυριδοπούλου και Τζόνσον.

15-7: Η Παυλοπούλου που έχει περάσει στο παρκέ με τρίποντο δίνει προβάδισμα οκτώ πόντων στον Ολυμπιακό.

28-7: Με ένα σερί 13-0 ο Θρύλος είναι καταιγιστικός και είναι μπροστά με 21 στο τέλος του πρώτου δεκαλέπτου.

2ο Δεκάλεπτο:

46-14: Με επιμέρους σκορ 18-7 στο δεύτερο δεκάλεπτο, τα κορίτσια του Ολυμπιακού είναι μπροστά με 32 πόντους πριν ολοκληρωθεί το πρώτο ημίχρονο.

51-17: Ασταμάτητες οι «ερυθρόλευκες» έχουν «καθαρίσει» το ματς από το πρώτο κιόλας ημίχρονο.

3ο Δεκάλεπτο:

61-24: Με συνεχόμενους πόντους από την Τίκβιτς και την Σπυριδοπούλου ο Ολυμπιακός διατηρεί το προβάδισμα του στο ματς.

4ο Δεκάλεπτο:

75-34: Τεράστια η διαφορά που έχει πάρει ο Ολυμπιακός στο ματς που είναι μπροστά με 41 πόντους και δεν γίνεται με τίποτα να χάσει την αναμέτρηση.

83-40: Τελικό σκορ στη Γλυφάδα με τον Θρύλο να είναι καταιγιστικός και να παίρνει τη νίκη με 43 πόντους διαφορά.

Θρυλικές κοριτσάρες ισοπέδωσαν τον ΠΑΟΚ!

Η γυναικεία ομάδα μπάσκετ του Ολυμπιακού σάρωσε στους πέντε ανέμους τον ΠΑΟΚ κερδίζοντας με 43 πόντους διαφορά (83-40) και έτσι πήραν την 101η διαδοχική τους νίκη στην Ελλάδα.