Πανιώνιος - Ολυμπιακός 49-69 (τελικό)

Κυριακή, 7 Απριλίου 2019 - 13:59

Τα κορίτσια του Ολυμπιακού αντιμετωπίζουν εκείνα της ομάδας της Νέας Σμύρνης για την 20ή αγωνιστική. Το gavros.gr σας ενημερώνει για τη διακύμανση του σκορ.

Οι «ερυθρόλευκες» στοχεύουν στην 94η συνεχόμενη νίκη στο πρωτάθλημα και στην 108η συνολικά στις διοργανώσεις εντός συνόρων.

1ο δεκάλεπτο:

Την αρχική πεντάδα για τον Ολυμπιακό αποτελούν οι Παυλοπούλου, Σταμολάμπρου, Σταμάτη, Τζόνσον και Τίκβιτς.

2-7: Καλό ξεκίνημα για τον Ολυμπιακό με το τρίποντο της Σταμάτη.

9-11: Πλησίασε στους 2 ο Πανιώνιος με το καλάθι της Μπρουκ.

9-15: Καθοριστικοί πόντοι από την Τζόνσον και ο Ολυμπιακός ανεβάζει την υπέρ του διαφορά.

15-19: Η Τόμκινς θα μειώσει ξανά στους 4 για τον Πανιώνιο, στο φινάλε του πρώτου δεκαλέπτου.

2ο δεκάλεπτο:

18-19: Νευρικότητα και από τις δύο ομάδες στο ξεκίνημα του δευτέρου ημιχρόνου, μόλις ένα εύστοχο σουτ για τον Πανιώνιο από την Μπρουκ και πολλά λάθη εκατέρωθεν.

18-25: Με συνεχόμενους πόντους από τη Σωτηρίου, οι «ερυθρόλευκες» βρήκαν λύσεις στην επίθεση.

20-31: Με τις Τίκβιτς και Παυλοπούλου να πετυχαίνουν σημαντικά καλάθια ο Ολυμπιακός για πρώτη φορά σε διψήφια διαφορά.

24-36: Η Σταμάτη θα δώσει προβάδισμα 12 πόντων στον Θρύλο.

26-36: Φινάλε για το πρώτο ημίχρονο με τη διαφορά στους 10 πόντους.

3ο δεκάλεπτο:

30-39: Ο Ολυμπιακός με το γκολ φάουλ της Τζόνσον διατηρεί ένα προβάδισμα κοντά στους δέκα πόντους.

32-42: Η Τόμας έφερε ξανά με σουτ δύο πόντων τον Ολυμπιακό σε διψήφιο προβάδισμα.

32-46: Στο +14 για πρώτη φορά οι «ερυθρόλευκες» με την Τίκβιτς.

37-50: Με δίποντο της Σταμολάμπρου, στην τελευταία επίθεση, κλείνει η τρίτη περίοδος στο κλειστό του Μίλωνα.

4ο δεκάλεπτο:

43-52: Ο Πανιώνιος με την Κόρινεκ θα ρίξει και πάλι τη διαφορά κάτω από τους 10 πόντους.

47-58: Νέο καλάθι από την Τόμας που έχει βρει ρυθμό.

49-65: Στο +16 ο Ολυμπιακός με το καλάθι της Τόμας.

49-69: Η Αυτζή θα στείλει τη διαφορά στο +20 για τον Θρύλο.

Φινάλε του ματς. Οι κοπέλες του Ολυμπιακού νίκησαν 69-49 τον Πανιώνιο και συνεχίζουν την αήττητη πορεία τους.

** Το κείμενο δεν ανανεώνεται αυτόματα.

Με το πόδι στο... γκάζι!

Την 108η συνεχόμενη νίκη τους, και 94η στο πρωτάθλημα, πέτυχαν τα κορίτσια του Ολυμπιακού, επικρατώντας 69-49 του Πανιωνίου εκτός έδρας.

Ο Ολυμπιακός των ρεκόρ!

Τα κορίτσια της ομάδας μπάσκετ στοχεύουν σε μια ακόμα νίκη για να φτάσουν τις 108 σερί, εντός συνόρων.