Κακό ξεκίνημα στο ΣΕΦ

Τετάρτη, 1 Δεκεμβρίου 2021 - 18:48

Ο Ολυμπιακός δεν μπήκε πολύ δυνατά στο γήπεδο και βρέθηκε πίσω με 0-9 στα πρώτα δύο λεπτά της αναμέτρησης, με μια Ναντέζντα η οποία ήταν πολύ εύστοχη και έπαιζε σκληρή άμυνα. Ο Ολυμπιακός βρήκε τους πρώτους του πόντους στο παιχνίδι με βολές της Αλεξανδρή, η οποία έκανε το 2-9. Στην συνέχεια η Ελόνου πέτυχε τρίποντο για το 2-12, με την απάντηση του Ολυμπιακού να είναι άμεση με τρίποντο της Σταμολάμπρου για το 5-12.

Η Σταμολάμπρου απάντησε με δίποντο στο τρίποντο της Κομάροβα, με το σκορ να γίνεται 7-15, με την Ναντέζντα να βρίσκει κι άλλο καλάθι από επιθετικό ριμπάουντ και να κάνει το 7-17. Η Βίτολα έκανε το 9-17, με την Ναντέζντα να πετυχαίνει κι άλλο τρίποντο και το σκορ να είναι 9-20 σε 6 λεπτά αγώνα.

Η Γκάτλινγκ με γκολ-φάουλ έκανε το 9-23, για να απαντήσει και πάλι η Σταμολάμπρου, κάνοντας το 11-23 για τον Ολυμπιακό. Στη συνέχεια με τρίποντο η Νικολοπούλου πέτυχε 4 σερί πόντους απαντώντας στα καλάθια της Ναντέζντα, κάνοντας το σκορ 15-27, με ενάμιση λεπτό να μένει για το πρώτο δεκάλεπτο.

Ακολούθησε ένα σερί 4-0 της Ναντέζντα για να κλείσει το δεκάλεπτο προηγούμενη με 15-31.