Σταμολάμπρου: «Δεν είδαμε διάρκεια»

Πέμπτη, 8 Δεκεμβρίου 2022 - 00:19

Στο ότι ο Ολυμπιακός δεν είχε διάρκεια στην ήττα με 79-63 από τη Βίρτους Μπολόνια στάθηκε η Άννα-Νίκη Σταμολάμπρου. «Δυστυχώς, παρουσιάσαμε δύο πρόσωπα. Δεν είχαμε διάρκεια, ήμασταν ανταγωνιστικές στα πρώτα λεπτά και στο πρώτο ημίχρονο, όμως μετά πέσαμε.

Πρέπει να δουλέψουμε σε αυτό το κομμάτι, μας αποσυντόνισε και η διακοπή λόγω των Εθνικών ομάδων. Δεν είναι δικαιολογία, πρέπει να έχουμε μεγαλύτερη διάρκεια στο παιχνίδι, να ελέγχουμε τα ριμπάουντ, κάτι που σήμερα δεν κάναμε, δίνοντας τους δεύτερες και τρίτες ευκαιρίες να σκοράρουν.

Από ‘κει και πέρα, παλέψαμε για ακόμα ένα ματς και τώρα, στρέφουμε την προσοχή μας στα Γιάννινα», ήταν τα λόγια της γκαρντ του Ολυμπιακού.

Αλώνει τα Ιωάννινα!

Εκτός έδρας δοκιμασία το Σάββατο, για την ομάδα μπάσκετ Γυναικών του Ολυμπιακού!

«Λύγισε» στο δεύτερο

Η ομάδα Μπάσκετ Γυναικών ήταν ανταγωνιστική στο πρώτο ημίχρονο, αλλά ηττήθηκε με 79-63 από τη Βίρτους Μπολόνια...