Αν είχαν πέσει κάτω, μπορεί και να γλίτωναν την 4άρα!

Κυριακή, 17 Φεβρουαρίου 2019 - 23:22

Ο Ολυμπιακός είχε άγριες διαθέσεις στο δεύτερο ημίχρονο με την ΑΕΚ. Δεν πέτυχε απλά μια μεγάλη νίκη, αλλά έναν θρίαμβο. Γλέντησε τους «κιτρινόμαυρους» με απίθανο τρόπο, με μια τεσσάρα που δεν θα ξεχαστεί ποτέ! Μέσα σε 40 λεπτά οι «ερυθρόλευκοι» έκαναν την εντυπωσιακή τους ανατροπή και έφτασαν σε αυτό το 4-1!

Μετά το δεύτερο γκολ που σημείωσε ο Φορτούνης στο 72', οι ΓΑΥΡΟΙ στις εξέδρες δεν σταμάτησαν να φωνάζουν, ρυθμικά, το «πέστε κάτω» για τους παίκτες της ΑΕΚ. Με το σκορ στο 2-1, μόλις δηλαδή είχε γίνει η ανατροπή. Αλλά οι «κιτρινόμαυροι» δεν τους άκουσαν. Δεν το πήραν σοβαρά, αυτό που φώναζε ο κόσμος του Θρύλου.

Διότι μπορεί αν είχε γλιτώσει την 4άρα σε ένα ημίχρονο εάν είχε πέσει κάτω. Δεν το έκαναν, όμως, κι έγραψε τέσσερα γκολ μέσα σε λιγότερο από 40 λεπτά. Ένα δεύτερο ημίχρονο που υπέκυψαν στον ασταμάτητο Ολυμπιακό που έβαζε το ένα γκολ μετά το άλλο. Έτσι είναι αυτά! Εάν δεν ακούς, δεν το γλιτώνεις στο τέλος το… γλέντι!