Δεν είναι απλά πράγματα αυτά. Σε σημαδεύουν. Αφήνουν… κατάλοιπα. Για αυτό καταλήγουν όλοι οι «απέναντι» να… μισούν τον Ολυμπιακό… Σκούπα και κούπα 3-0 ο Ολυμπιακός στο μπάσκετ, σκούπα εδώ και τρία χρόνια στην μπάλα… Που να σηκώσουν κεφάλι. Τους έχει κάνει ο ποδοσφαιρικός Ολυμπιακός να χάσουν το χαμόγελό τους… Ήρθε και ο μπασκετικός Ολυμπιακός τώρα να πάρει αυτό που του ανήκει, από το ελληνικό μπάσκετ και έχουν… τρελαθεί.
Δεν είναι εύκολο να κοντρολάρεις μέσα σου το ότι δεν μπορείς πουθενά να βγεις από πάνω… ΟΚ μέσα σε 15 τρόπαια σε μια σεζόν, μπορεί να πάρει και κανένας άλλος τίποτα… Αλλά να βλέπουν τον Ολυμπιακό να τα σαρώνει όλα και να μην μπορούν να κάνουν τίποτα για αυτό (ούτε αγωνιστικά, ούτε εξωαγωνιστικά πλέον…) δεν είναι εύκολο να το ξεπεράσουν…
Σκούπες παντού μοιράζει ο Ολυμπιακός. Στην μπάλα, στο μπάσκετ, στον Ερασιτέχνη… Σηκώνει Ευρωπαϊκά, παίρνει τρεμπλ, νταμπλ, όλα… ΟΚ, κάπου στην πορεία μπορεί να χαθεί και κάνα τρόπαιο, συμβόλαιο με την επιτυχία κανείς δεν έχει… Αλλά αυτό που τους έχει κάνει και φέτος ο Θρύλος είναι… αδιανόητο. Που να μην ψάχνουν μετά για σκευωρίες και για προπαγάνδα;
Κάποτε έπαιρναν τηλέφωνο τον Λαλά και… δεν τους έβγαινε να μιλήσουν. Μετά μας έγραφαν για 10 Μοντεστό. Τώρα ο Ολυμπιακός και χωρίς Μοντεστό, φέρνει Βρσάλικο. Μη σου τύχει…
Μετά την αγωνιστική κυριαρχία του Ολυμπιακού σε ποδόσφαιρο, μπάσκετ και στη συντριπτική πλειοψηφία των τμημάτων του ερασιτέχνη, θα έχετε παρατηρήσει πόσο έχουν σκυλιάσει ορισμένοι με το θέμα των οπαδών.