Όσοι δεν είναι υπερήφανοι και χαρούμενοι, δεν θα φοράνε αυτή τη φανέλα!
ΠΑΡΑΠΟΛΙΤΙΚΑ 90.1 FM

«Οδηγός» το Β' ημίχρονο

Τετάρτη, 13 Σεπτεμβρίου 2017 - 20:53

Ο Μπέσνικ Χάσι δεν παρέταξε σωστά τον Ολυμπιακό χθες και το άσχημο ήταν να δώσει εντολές να πιέζει ψηλά η ομάδα. Δυστυχώς, μέσα σε λίγα λεπτά, φάνηκε πως η πίεση ψηλά σε τέτοιους αγώνες δεν είναι η λύση και να γιατί το 0-3 ήταν το σκορ του πρώτου μέρους. Στο Β', όμως, πολλά άλλαξαν.

Δεν πίεζε ψηλά η ομάδα, έμαθε από το λάθος, ο Χάσι έκανε μερικές αλλαγές που βοήθησαν και όλοι θα ήλπιζαν να άρχιζε το παιχνίδι... από το Β' 45λεπτο. Κάπως έτσι λοιπόν θα πρέπει να παίξει από εδώ και πέρα ο Ολυμπιακός, στη συνέχεια της φάσης των ομίλων του Champions League.

Ακολουθούν δύσκολοι αγώνες με Γιουβέντους και Μπαρτσελόνα και σίγουρα ο Ολυμπιακός δεν μπορεί να παίζει ψηλά την άμυνά του, αλλά πιο ορθολογικά και σωστά, όπως έκανε δηλαδή στο Β' μέρος με τη Σπόρτινγκ, κάτι το οποίο κατάλαβε ο Χάσι.

Διαβάστε σήμερα στον «ΓΑΥΡΟ»

Ο Ολυμπιακός θα πρέπει να αφήσει πίσω του το παιχνίδι με την Σπόρτινγκ και να επικεντρωθεί στο ματς με τον Αστέρα Τρίπολης για το πρωτάθλημα.

Το πρωτάθλημα και τα μάτια μας!

Ο Ολυμπιακός θα πρέπει να αντιδράσει μετά την ήττα από την Σπόρτινγκ και να πετύχει μια επιβλητική νίκη κόντρα στον Αστέρα Τρίπολης - Ο,τι και να κάνουν οι... εξυγιαντές, ο Θρύλος θα κατακτήσει και το φετινό πρωτάθλημα!