Ασταμάτητος ο Λάζαρος! (vid)

Πέμπτη, 16 Αυγούστου 2018 - 20:55

Μια ιδιαίτερα σχέση με την Λουκέρνη πρόλαβε να αναπτύξει από τόσο νωρίς ο Λάζαρος Χριστοδουλόπουλος. Στο «Γ. Καραϊσκάκης» είχε χρειαστεί 10 λεπτά για να σκοράρει το πρώτο του γκολ με τον Ολυμπιακό και συνολικά 33 για να πετύχει και το δεύτερο. Αλλά φαίνεται πώς με την ελβετική ομάδα κάτι… έπαθε. Δεν τους άφησε με το παράπονο ούτε στη ρεβάνς, στο «Swissporarena»!

Στην Ελβετία χρειάστηκε 23 λεπτά για να ξαναβρεί το δρόμο για τα αντίπαλα δίχτυα. Πάλι με κεφαλιά, όπως και στον Πειραιά, το πρώτο του γκολ κόντρα στην ομάδα του Ρενέ Βάιλερ. Με τον Λάζαρο να μην χαρίζεται στη Λουκέρνη και να γράφει ιστορία αφού έφτασε τα 3 γκολ στα 2 πρώτα του, επίσημα, ευρωπαϊκά ματς με τον Ολυμπιακό.

Δείτε ξανά το γκολ του διεθνή εξτρέμ σε βίντεο με το οποίοι οι «ερυθρόλευκοι» πέτυχαν το 0-1 στον επαναληπτικό με τη Λουκέρνη.

Λουκέρνη - ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ 1-3 (τελικό)

Τη δεύτερη του νίκη κόντρα στη Λουκέρνη θέλει να πάρει ο Ολυμπιακός και έτσι να περάσει πανηγυρικά στα play off του Europa League. Live στο gavros.gr στις 20:30/CS1.