«Πολύ δυνατός ο Ολυμπιακός»

Παρασκευή, 5 Οκτωβρίου 2018 - 00:27

Μπορεί ο Ολυμπιακός να κυριάρχησε για 70 λεπτά κόντρα στη Μίλαν, όντας μπροστά στο σκορ (0-1), ωστόσο ηττήθηκε (3-1) στο «Σαν Σίρο», για τη δεύτερη αγωνιστική στη φάση των ομίλων του Europa League. Οι Πειραιώτες έβαλαν πολλά προβλήματα στους «ροσονέρι», κάτι που παραδέχθηκε και ο Χακάν Τσαλχάνογλου.

Συγκεκριμένα,ο Τούρκος μέσος χαρακτήρισε το Θρύλο πολύ δυνατή ομάδα!

Πιο αναλυτικά, ο 24χρονος ποδοσφαιριστής δήλωσε: «Ο Ολυμπιακός είναι πολύ δυνατός, για αυτό και δεν ήταν εύκολο, κυρίως στο πρώτο ημίχρονο. Είμαι χαρούμενος που ο Κουτρόνε και εγώ βοηθήσαμε για να αλλάξουμε το παιχνίδι στο δεύτερο ημίχρονο.

Ο Κούτρο παίζει με ενέργεια και απόψε (σ.σ. την Πέμπτη το βράδυ) σκόραρε δύο σημαντικά τέρματα. Είμαι χαρούμενος για τις δύο ασίστ μου, όμως περισσότερο με τη νίκη».

Η αποστολή του Ολυμπιακού επιστρέφει την Παρασκευή (05/10) από το Μιλάνο και ξεκινάει αμέσως την προετοιμασία της για το ματς με την ΑΕΚ.