Θετικός ο Ελαμπντελαουί, νίκη η Νορβηγία (vid)

Σάββατο, 13 Οκτωβρίου 2018 - 21:09

Βασικός σε ένα ακόμα ματς με την εθνική ομάδα της Νορβηγίας ήταν ο Ομάρ Ελαμπντελαουί. Ο δεξιός μπακ του Ολυμπιακού αγωνίστηκε σε ολόκληρο το 90λεπτο του ματς κόντρα στη Σλοβενία, στο Όσλο.

Η αναμέτρηση έληξε με νικήτρια τη Νορβηγία με 1-0, χάρη στο γκολ του Σέλνας στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου. Ο «ερυθρόλευκος» αμυντικός ήταν θετικός και θα μπορούσε να είχε συμμετοχή σε γκολ, στο 72', στη φάση που ήταν πρωταγωνιστής με τον Μόι, αλλά το 2-0 δεν ήρθε.

Πάντως, η πιο σημαντική στιγμή στην αναμέτρηση στο Όσλο ήταν ο σοβαρός τραυματισμός του Σλοβένου Κράιντς με τον Χένρικσεν, με το πρώτο να τραυματίζεται, το ματς να διακόπτεται για σχεδόν 5-6 λεπτά και τον παίκτη να αποχωρεί με φορείο από τον αγωνιστικό χώρο.

Ο διεθνής αμυντικός συνεχίζει το πρόγραμμα αποθεραπείας του και από Δευτέρα θα φανεί εάν προλαβαίνει το ματς στο Ηράκλειο.