Απίθανα πράγματα... Φώναζαν «πέστε κάτω» οι ΑΕΚτζήδες! (vid)

Κυριακή, 3 Φεβρουαρίου 2019 - 22:18

Με αρκετά πούλμαν κατέβηκε στο ΟΑΚΑ ο ΠΑΟΚ, ο οποίος κακοποιώντας το ποδόσφαιρο πήρε την ισοπαλία 1-1 με την ΑΕΚ, η οποία επίσης παρουσίασε τραγικό πρόσωπο, όπως άλλωστε συνηθίζει.

Στο τέλος του αγώνα οι Θεσσαλονικείς «έπεφταν κάτω», κάνοντας καθυστερήσεις για να λήξει ο αγώνας και να πάρουν το βαθμό της ισοπαλίας.

Σε εκείνο το σημείο έγινε κάτι απίθανό από τους οπαδούς της ΑΕΚ.

Φώναξαν το σύνθημα «πέστε κάτω». Οι ΑΕΚτζήδες, οι οποίοι ήταν οι πρώτοι που ντρόπιασαν το ποδόσφαιρο το 2001 στο ματς με τον Ολυμπιακό, πέφτοντας στον αγωνιστικό χώρο για να γλιτώσουν τη συντριβή από τους «ερυθρόλευκους».

Απίθανα πράγματα…

Θυμηθείτε στο παρακάτω βίντεο τον αγώνα του 2001 όταν οι παίκτες της ΑΕΚ, πρωτοπόροι έδειξαν τον δρόμο της… ντροπής του ποδοσφαίρου.

Όταν «αγριεύει» ο Θρύλος...

Ο Ολυμπιακός μέσα σε 18 λεπτά «καθάρισε» τον Πανιώνιο, παίρνοντας τη νίκη με 4-0, με τους «ερυθρόλευκους» να ξορκίζουν την… κατάρα.