Έτσι «ξεκλείδωσε» την Πλζεν ο Θρύλος! (vid)

Πέμπτη, 1 Αυγούστου 2019 - 19:37

Ο Ολυμπιακός πήρε αυτό που ήθελε στην αναμέτρηση της περασμένης Τρίτης (30/7) κόντρα στη Βικτόρια Πλζεν. Επικράτησε με 4-0 των Τσέχων και έτσι πανηγύρισε την πρόκριση στον τρίτο προκριματικό γύρο του Champions League. Εκεί, όπου θα αντιμετωπίσει την τουρκική Μπασακσεχίρ.

Για να φτάσει όμως σε αυτό το εμφατικό σκορ, ο Ολυμπιακός χρειάστηκε ένα ημίχρονο και... κάτι. Παρά το γεγονός ότι οι παίκτες του Πέδρο Μαρτίνς ήταν καταιγιστικοί από το ξεκίνημα, η μπάλα δεν τους έκανε το χατήρι και δεν έμπαινε στα δίχτυα των Τσέχων.

Όμως, στην αρχή του δευτέρου ημιχρόνου, χρειάστηκε μια στημένη φάση, ένα κόρνερ, προκειμένου ο Ολυμπιακός να ανοίξει το σκορ με τον Γκιλιέρμε και έτσι, να... ξεκλειδώσει την άμυνα της Πλζεν!

Δείτε από το επίπεδο του αγωνιστικού χώρου, μέσα από τη δράση, δηλαδή, το γκολ του Βραζιλιάνου μέσου:

Απένειμε τα εύσημα ο Μαρτίνς! (vid)

Ο Πορτογάλος τεχνικός του Ολυμπιακού, μετά το τέλος του ματς με την Πλζεν, συνεχάρη τους παίκτες του για την εμφάνιση τους και την πρόκριση...