Πρώτοι κόντρα σε όλους και σε όλα. Όπως μας αρέσει...
ΠΑΡΑΠΟΛΙΤΙΚΑ 90.1 FM

Η φανταστική ραμπόνα του Ομάρ... (vid)

Κυριακή, 13 Οκτωβρίου 2019 - 19:09

Εκπληκτικός ήταν ο Ομάρ Ελαμπντελαουί στο πολύ σημαντικό και δύσκολη αγώνα της εθνικής Νορβηγίας κόντρα στην Ισπανία.

Ο αμυντικός του Ολυμπιακού πέρα από την ουσία, κέρδισε το πέναλτι στις καθυστερήσεις της αναμέτρησης, με το οποίο η ομάδα του πήρε την ισοπαλία 1-1, πρόσφερε και θέαμα στον αγώνα.

Με τη φανταστική του ραμπόνα στο πρώτο ημίχρονο να κάνει το γύρο του διαδικτύου, με τον Ομάρ να γίνεται δέκτης πάρα πολλών αποθεωτικών σχολίων.

Ο Ομάρ με την ραμπόνα του βρήκε μάλιστα τον Κινγκ, η κεφαλιά του τελευταίου ωστόσο αποκρούστηκε από τον Κέπα, στερώντας από τον ακραίο μπακ μία εξωπραγματική ασίστ.

Δείτε το βίντεο με τη μαγική ενέργεια του Ομάρ:

Τους κάνει όλους να χαμογελούν!

Ο Ματιέ Βαλμπουενά έχει βοηθήσει πέντε διαφορετικούς παίκτες του Ολυμπιακού να σκοράρουν με τις μαγικές ασίστ του, έχοντας εξαιρετική «χημεία» με τους συμπαίκτες του.

Απρόοπτο με Γκνάμπρι

Ο Γερμανός εξτρέμ της Μπάγερν Μονάχου έχει έναν μυϊκό τραυματισμό και έμεινε εκτός αγώνα της Εθνικής του ομάδας κόντρα στην Εσθονία.

Ύμνοι για τον «ήρωα» Ομάρ στην Νορβηγία! (vid)

Ο Νορβηγός αμυντικός του Ολυμπιακού τα έδωσε όλα με την εθνική του ομάδα κόντρα στην Ισπανία, κέρδισε το πέναλτι με το οποίο πήρε τον βαθμό της ισοπαλίας (1-1), γνωρίζοντας την αποθέωση από τους συμπαίκτες του και τα Μέσα της πατρίδας του.