Βασικός ξανά ο Μεριά, έπαιξε ο Ελ Αραμπί!

Σάββατο, 16 Νοεμβρίου 2019 - 00:21

Μετά τον Χιλάλ Σουντανί και ο Γιουσέφ Ελ Αραμπί αγωνίστηκε με την εθνική ομάδα της πατρίδας του!

Συγκεκριμένα, ο επιθετικός του Ολυμπιακού πέρασε ως αλλαγή (75’) στο ματς του Μαρόκου με την Μαυριτανία, για τα προκριματικά του Africa Cup of Nations 2021. Και έτσι, χρίστηκε διεθνής μετά από δυόμιση χρόνια!

Ο Ελ Αραμπί είχε αγωνιστεί τελευταία φορά στις 16/1 του 2017 και σήμερα (16/11) κατέγραψε την 42η συμμετοχή του με το εθνόσημο. Ο 32χρονος φορ μπήκε για να αλλάξει το 0-0 του ματς, όμως δεν τα κατάφερε. Μάλιστα, έχασε μεγάλη ευκαιρία πέντε λεπτά μετά την είσοδο του στο χορτάρι…

Όσον αφορά στον Γιασίν Μεριά, όπως πάντα, έτσι και σήμερα βρέθηκε στο αρχικό σχήμα της Τυνησίας! Η Τυνησία νίκησε εύκολα 4-1 για τη ίδια διοργάνωση και στόπερ του Θρύλου αγωνίστηκε για όλο το 90λεπτο.