Μπορούσε τη νίκη, αλλά...(video)

Πέμπτη, 17 Δεκεμβρίου 2020 - 01:08

Ο Ολυμπιακός αναδείχθηκε ισόπαλος 1-1 με την ΑΕΚ σε ένα παιχνίδι που ο τραγικός αγωνιστικός χώρος δεν επέτρεπε στις δύο ομάδες να παίξουν στρωτό ποδόσφαιρο, με αποτέλεσμα βάση εικόνας και παραγωγής φάσεων να έχουμε ένα μέτριο ντέρμπι. Ο Θρύλος είχε την πρωτοβουλία των κινήσεων και κατάφερε να ανοίξει το σκορ με τον Μάριο Βρουσάι στο 56'.

Στη συνέχεια δεν κατάφερε να εκμεταλλευτεί τις ευκαιρίες που του δόθηκαν και αυτό είχε ως αποτέλεσμα να δεχθεί το γκολ της ισοφάρισης από τον Σιμόες, γκολ που κανονικά δεν έπρεπε να μετρήσει γιατί εκτός από επιθετικό φάουλ, ο Πορτογάλος θα έπρεπε να έχει πάρει την άγουσα για τα αποδυτήρια από το πρώτο ημίχρονο, όταν και κλώτσησε εκτός φάσης τον Τιάγκο Σίλβα.

Στο τελευταίο των καθυστερήσεων ο Γιαν Εμβιλά έχασε μία σπουδαία ευκαιρία με την οποία ο Θρύλος θα είχε ρίξει στο καναβάτσο την αντίπαλο του.

Δείτε τις καλύτερες φάσεις του αγώνα ΕΔΩ.