Πάλι σκάνδαλο για να ισοφαρίσει ο ΠΑΟΚ!!!

Κυριακή, 3 Ιανουαρίου 2021 - 19:17

Στις καθυστερήσεις του αγώνα στο Αλκαζάρ σώθηκε ο ΠΑΟΚ και πήρε βαθμό (1-1) κόντρα στην ΑΕΛ. Πάλι με φάση σκάνδαλο σκόραρε, ενώ οι γηπεδούχοι διαμαρτυρήθηκαν έντονα για τη φάση στο τέλος.

Ο Σβιντέρσκι κέρδισε πέναλτι στην τελευταία φάση, ωστόσο δεν φαίνεται να υπάρχει επαφή και ανατροπή του Πολωνού επιθετικού. Είναι μία φάση για την οποία οι «βυσσινί» διαμαρτυρήθηκαν έντονα. Αλλά όχι και η μόνη!

Η φάση ξεκίνησε από ένα περίεργο σκηνικό μπροστά στον πάγκο του ΠΑΟΚ όπου μέλη της αποστολής της ομάδας της Θεσσαλονίκης έσπρωξαν και κράτησαν για μερικά δευτερόλεπτα εκτός αγωνιστικού χώρου τον Μπέρτο, αμυντικό της ΑΕΛ. Στη συνέχεια ο Τζόλης έκανε θέατρο στην προσπάθειά του να κερδίσει πέναλτι, κοινώς ο διαιτητής έπρεπε να δώσει παράβαση και τη μπάλα στην ΑΕΛ.

Κάτι τέτοιο δεν έγινε και ο ΠΑΟΚ κέρδισε αμφισβητούμενο πέναλτι με τον Σβιντέρσκι και ισοφάρισε στις καθυστερήσεις με τον Βιεϊρίνια!