Με οδηγό το περσινό, αλλά και μεγάλη προσοχή

Τρίτη, 5 Ιανουαρίου 2021 - 21:54

Ο Ολυμπιακός αντιμετωπίζει τον Αστέρα Τρίπολης εκτός έδρας και στόχος του είναι μόνο η νίκη για να παραμείνει πρώτος με διαφορά ασφαλείας.

Ο Πέδρο Μαρτίνς και οι παίκτες του θέλουν να καθαρίσουν το παιχνίδι όσο πιο νωρίς γίνεται, ακριβώς όπως έκαναν και πέρυσι, όταν συνέτριψαν την ομάδα της Τρίπολης με 0-5. Τότε ο Θρύλος είχε σκοράρει 2 γκολ στα πρώτα 9’ λεπτά, ενώ το ημίχρονο είχε τελειώσει στο 0-4.

Φέτος όμως η ομάδα της Πελοποννήσου είναι αρκετά πιο ανεβασμένη και για αυτό το λόγο χρειάζεται ιδιαίτερη προσοχή το παιχνίδι.

Φυσικά και δεν αποτελεί φόβητρο για τον Ολυμπιακό, όμως θα πρέπει να προσέξει πολύ διότι ο Αστέρας είναι μία αρκετά επικίνδυνη ομάδα και μπορεί να δημιουργήσει ανεπιθύμητα προβλήματα στην άμυνα του Ολυμπιακού. Με οδηγό λοιπόν το περσινό παιχνίδι, αλλά και με την απαραίτητη προσοχή, ο Θρύλος μπορεί να πανηγυρίσει ακόμα μία σημαντική νίκη στο πρωτάθλημα.