Μετά την ΑΕΚ και τον Βόλο, ο ΠΑΣ...

Δευτέρα, 18 Ιανουαρίου 2021 - 19:30

Σημαντική και δύσκολη νίκη με 1-0 επί του ΠΑΣ Γιάννινα πήρε ο Ολυμπιακός το απόγευμα της Κυριακής στο «Γεώργιος Καραϊσκάκης». Δεν εντυπωσίασε, αλλά κατάφερε να κερδίσει με το γκολ του Αχμέντ Χασάν στο 93’ και αυτό είναι που μετράει.

Μάλιστα, αυτό συμβαίνει για 3η φορά φέτος, δηλαδή να σκοράρει ο Ολυμπιακός στις καθυστερήσεις, αλλά είναι η πρώτη που του έδωσε τη νίκη.

Άλλωστε, τόσο με την ΑΕΚ, όσο και με τον Βόλο, τις δύο προηγούμενες φορές που ο Ολυμπιακός του Πέδρο Μαρτίνς σκόραρε μετά τη συμπλήρωσε 90 λεπτών στον αγώνα, ο νικητής είχε ήδη κριθεί.

Με την ΑΕΚ, στις αρχές του 2021, ο Ματιέ Βαλμπουενά σκόραρε με πέναλτι στις καθυστερήσεις για το τελικό 3-0.

Επίσης, στο παιχνίδι με τον Βόλο, ο Γιουσέφ Ελ Αραμπί «χτύπησε» στο φινάλε, διαμορφώνοντας το τελικό 4-1 στο «Γεώργιος Καραϊσκάκης».

Με τον ΠΑΣ Γιάννινα, ο πρωταγωνιστής ήταν ο Αχμέντ Χασάν, ο οποίος σκόραρε με κεφαλιά στο 93’ δίνοντας τη νίκη στον Ολυμπιακό. Ήταν το τρίτο ματς που ο Θρύλος πετυχαίνει γκολ στις καθυστερήσεις των αγώνων του στο φετινό πρωτάθλημα.