Τελικά… πόσα «πεταμένα» ημίχρονα έχει ο Ολυμπιακός;! (videos)

Τρίτη, 2 Φεβρουαρίου 2021 - 12:20

Μεγάλη συζήτηση είχε γίνει, στο πρώτο μισό του πρωταθλήματος, για το ότι ο Ολυμπιακός δεν σκοράρει στο πρώτο ημίχρονο των αγώνων του… Δεν βρίσκει νωρίς γκολ, αλλά… αργά. Στο δεύτερο μέρος. Αφού… μάλλιασε η γλώσσα μας, να λέμε ότι οι αγώνες ποδοσφαίρου δεν είναι… 45 λεπτών και πως το δεύτερο ημίχρονο είναι το ίδιο σημαντικό, με το πρώτο, ο Ολυμπιακός έκανε ένα… ασύλληπτο ντεμαράζ, αλλάζοντας ΟΛΗ αυτή την εικόνα!

Συγκεκριμένα, μέχρι την 9η αγωνιστική, ο Ολυμπιακός δεν είχε βρει ούτε μία φορά γκολ, στο πρώτο μέρος… Έβρισκε στο δεύτερο, όμως και μοναδική απώλεια ήταν εκείνη με τον ΠΑΣ. Από την 9η αγωνιστική, όμως και το ματς με τον Παναθηναϊκό, ο Θρύλος άρχισε ένα καταπληκτικό σερί, το οποίο πήγε μέχρι την… 16η αγωνιστική, με γκολ στο πρώτο μέρος! Γύρισε τελείως την εικόνα και το σερί του διακόπηκε στο ΠΑΟΚ-Ολυμπιακός 1-1, στη 17η. Επανήλθε στη 18η και 20ή αγωνιστική, στα γκολ του πρώτου μέρους!

Και τελικά είναι να… αναρωτιέται κανείς: Πόσα… πρώτα ημίχρονο «πέταξε», ο Θρύλος, μέχρι τώρα, στο πρωτάθλημα; Δείτε παρακάτω αναλυτικά τα ματς. Σε παρένθεση το λεπτό του πρώτου γκολ του Θρύλο και ο σκόρερ και παρακάτω… βίντεο!